חיפוש: צמחים מאמרים
מבזקי חדשות
הגיע זמן רקפת


הסתיו כבר כאן. גם החורף כבר דופק בדלת ועמו מגיעה אלינו המלכה: הרקפת הביישנית אך היפהפייה, שמצליחה לצבוע לנו מוקדי עניין בשלל גווניה ולהוסיף כתמי יופי מרהיבים לגינה ולסביבת הבית.

מוטי שלו אומר: "גם בשנים עברו זינק הביקוש לרקפת לקראת נובמבר. חברי מועדון שלומית ולקוחות רבים בקשו את הפרח על שלל גווניו, עבור ערוגות, עציצים, אדניות ומכלים.

במשתלת שלומית אומרים: "זה הזמן להעשיר כל גינה ביופייה של הרקפת. מקבץ צמחי רקפת מוסיף מוקד עניין צבעוני בפינה ירוקה או בנויה. כדי להגיע לתוצאה אופטימלית, רצוי לשתול אותה בפינה שולטת ומוצלת, בשולי מדשאה, סביב עץ בודד, בערוגה שמשוועת למעט צבע, באדנית על המרפסת וגם במדרגות, סמוך לכניסה אל הבית."

צוות משתלת שלומית מוסיף: "הטיפול ברקפת אינו מסובך והסיכוי להצלחתה גבוה, בתנאי שמקפידים על 5 כללי זהב: אור, קור, דישון, ניקוז ואהבה."

כמה מלים על הטיפול ברקפת המלכותית: היא אוהבת הרבה אור וסובלת מחום. לכן יש למצוא לה פינה קרירה, או חלון צפוני. יש להשקותה במועד. חשוב לדאוג לניקוז טוב ועל-כן רצוי שתגדל על מצע איכותי. יש להימנע מהשקיה מרובה. רצוי לדשן את הרקפת, כדי להגביר את מספר הפרחים ויופיים. ולבסוף, תנו לרקפת מעט אהבה והיא תשיב לכם בפריחה עשירה ובצבע שובה לב.

מוטי שלו: "ההשקעה ברקפת משתלמת. בזכות צבעיה השונים ובהם לבן, סגול, ורוד ואדום, היא מוסיפה יופי לפינות שונות ומעניקה להן 'שיק' יוקרתי. הרקפות מעניקות מראה ייחודי כאשר הן פורחות מתוך עציצים תלויים, כשסביבן צמחים משתלשלים. הפריחה השופעת של הרקפת, עשויה להעניק גם מקבץ של עשרות פרחים בכלי אחד."

האגדה מספרת, שהרקפת מרכינה ראשה, משום שהיתה חביבתו של המלך שלמה והיוותה מקור השראה לעיצוב כתר המלכות שלו. אך כשנפטר המלך שלמה, הרכינה הרקפת ראשה – עד עצם היום הזה. ובכל זאת, ביישנית ככל שתהיה, מצליחה הרקפת להרחיב את הלב לכל רואיה. זה הזמן לקנות אותה ולהציבה במרחב הגינתי המלכותי שלך.


 

גלריית תמונות


 

shlomit.nursery@gmail.com | משתלת שלומית | רחוב החקלאים 15 כפר ביאליק | ת.ד 3060 כפר ביאליק 27905 | טל: 04-8710090, 04-8719728 | פקס: 04-8718558
שעות פתיחה: א-ה: 8:00-20:00 | שישי: 8:00-16:00 | שבת וחג: סגור
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט מעוצב על-ידי סטודיו נילי