חיפוש: צמחים מאמרים
מבזקי חדשות
מדריך התקנת דשא סינטטי לגינה

במידה והתקנת דשא סינטטי מתבצעת באופן עצמאי, מומלץ להתייעץ עם צוות המשתלה, או עם גנן מוסמך

1. לפני שניגשים להניח דשא סינטטי, חובה לרסס את האדמה בחומר הדברה נגד עשבייה (ראונדאפ, לדוגמא). לאחר כשבועיים, כאשר העשביה כבר התייבשה, יש לעקור את העשבים ולנקות את השטח היטב.
2. יש לסמן את המפלס הרצוי לדשא הסינטטי, באמצעות חוטי סימון ולהביא את מפלס הקרקע עד לכדי 8 עד 10 ס"מ מתחת לגובה שבו אנו רוצים את הדשא שלנו. .
3. כדי ליצור משטח מוצק ועמיד, יש להשתמש במכבש ולהסתייע בהרטבת הקרקע. בעת הכנת הקרקע חשוב לזכור, שהדשא הסינטטי אינו סופג מים. לכן כדאי ליצור זוית קלה, מכיוון הבית כלפי חוץ, במטרה למנוע יצירת שלוליות מים.

4. הבסיס להנחת הדשא הסינטטי מורכב משכבות. הראשונה שבהן היא הקרקע המהודקת. השכבה שמעליה עשויה אבנים קטנות, בקוטר של כ-5 מ"מ. השכבה ההבאה מעל היא שכבת חול דקה, שתכליתה, יצירת רכות ומעט קפיציות בעת דריכה על משטח הדשא הסינטטי. החול מסייע גם בשמירה על האיזון שבטח המיועד להנחת הדשא. 
5. השלב הבא טרם הנחת הדשא הוא פריסת חיפוי שחור, על פני שטח ההתקנה כולו.
6. כעת הגיע תורן של יריעות הדשא הסינטטי. יש להניחן בזהירות ובדייקונות לאורך הגינה ולקבע אותן לקרקע בעזרת מסמרים בוארך מינימלי של 20 ס"מ. מומלץ להשתמש במסמרים מגוולנים, כדי למנוע בעתיד, תופעות של החלדת המסמרים והתפרקותם.
7. מומלץ לתחום את משטח הדשא עם תוחם דשא מקצועי .
8. לסיום פעולת ההנחה, רצוי לבצע הברשה של גדילי הדשא באמצעות מטאטא, או ע"י מברשת מיוחדת המיועדת לכך. 
9. בדגמי דשא המצריכים מילוי חול סיליקט, יש לפזר את החול על פני כל המשטח, בשיעור של כ-7 ק"ג סיליקט לכל מ"ר. לאחר פיזור החול יש להבריש שוב את הדשא, באמצעות מטאטא, או ע"י מברשת מיוחדת המיועדת לכך.

כיצד מחברים בין יריעות דשא סינטטי?

1.יש לפרוס את מרבדי הדשא לאורך הגינה. יש לקבע אותם לקרקע באמצעות מסמרים 20 ס"מ מגוולנים, אך אין לנעוץ מסמרים אלו בצד המיועד לחיבור עם מרבד נוסף. 
2.יש לפרוס את מרבד הדשא הסינטטי הבא בתור בתהליך ההנחה ולהצמידו למרבד הקודם, כשהסיבים של שני המרבדים פונים לאותו כיוון.
3.כדי לקבל חיבור איכותי ובלתי נראה, יש לחתוך את קצוות יריעות הדשא באמצעות סכין יפנית, בצמוד לאחד מהתפרים שעל המרבד.
4. חשוב למתוח חוט סימון בין קצות המרבדים, לקפל כ-50 ס"מ מכל מרבד ולקבעם זמנית באמצעות מסמר.
5.בשלב הבא יש לפרוס פס הדבקה לאורך חוט הסימון ולקבע אותו בעזרת מסמרים בשני קצוות פס ההדבקה.
6.בשלב הבא יש למרוח דבק הדבקה ייעודי עבור מרבדי דשא סינטטי, לכל אורך פס ההדבקה.
7.לאחר מכן יש להניח את המרבד הראשון על גבי היריעה ולאחר מכן גם את המרבד השני. יש לקרב את המרבדים אחד אל השני, תוך השארת מרווח של כ 3-4 מ"מ, לקבלת חיבור יפה ונקי.
8.לאחר ההדבקה יש לקבע את המרבדים עם מסמרים מגוולנים. רצוי להשתמש ב-5 מסמרים לכל מטר. 
9.לאחר השלמת ההנחה, יש להמתין כשעתיים להתייבשות הדבק. רק לאחר שהדבק יתייבש ויתחזק, ניתן להבריש את המרבדים החדשים שלנו.למידע נוסף לחץ כאן


 

shlomit.nursery@gmail.com | משתלת שלומית | רחוב החקלאים 15 כפר ביאליק | ת.ד 3060 כפר ביאליק 27905 | טל: 04-8710090, 04-8719728 | פקס: 04-8718558
שעות פתיחה: א-ה: 8:00-20:00 | שישי: 8:00-16:00 | שבת וחג: סגור
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט מעוצב על-ידי סטודיו נילי