חיפוש: צמחים מאמרים
מבזקי חדשות
נא להכיר - צמחי מרפא ותבלין


פטרוזיליה - מקורה בדרום אירופה. מקור השם מיוונית ופירושו: PETROS - אבן, SELINON - סלרי - סלרי ההרים. עליו ירוקים כהים. מייחסים לו סגולות רפואיות. הוא יכול להפחית הפרעות בעיכול, לטפל בלחץ דם גבוה, למנוע ריח רע מהפה, להפחית ממידת הסבל עקב גזים, הפרעות בתפקוד הפרוסטטה, טיפול בדרכי השתן והקלה על אבנים בכליות. פטרוזיליה ידועה עעשירה בויטמין A, בויטמין  C ובברזל.ריחן הבזיליקום - עשב תיבול ממשפחת השפתניים, יש לו תפרחות שיבוליות זעירות, אשר פורחות לקראת סוף הקיץ. כאשר מגדלים את הריחן בבית, הוא זקוק לאור, אך לא לשמש ישירה, כדי שלא יפרח בבת אחת ויתקשה.

משמש כנוגד חמצון ומכיל גם פיטוכימיקלים, שנחשבים לנוגדי סרטן. על-פי מחקרים שונים, הבזיליקום מסייע גם בבקרת רמת הסוכר בדם אצל חולים סוכרתיים. שימושים נוספים בריחן: טיפול בעקיצות חרקים וטיפול וטיפול בשיעול ובדלקות גרון.

 

מליסה רפואית - צמח רב שנתי, בעל ריח לימון, ממשפחת השפתניים. מקורו באירופה, שם היה מקובל לבישול ולחליטת תה. מייחסים למליסה תכונות של ריענון וארגעה. שימוש נוסף: טיפול בנדודי שינה, כאבי ראש וכאבי שיניים.

 

שמיר – מקור השם באנגלית נגזר מהמילה הנורווגית DILL שפירושה להרגיע ולשכך. מי שמיר עשויים לסייע להרדמת תינוקות. חליטת שמיר עשויה לסייע להתגבר על כאבי בטן והפרעות נוספות במערכת העיכול, בקרב תינוקות וילדים. יש המאמינים, ששמיר משפר את כמות החלב שמייצרת אם מניקה.

 

קורנית -  השם מרמז על תחושת הקרירות הנוצרת על הלשון בעת לעיסת העלים. זהו צמח שגדל בארצות הים התיכון. הוא נמנה על משפחת האזוב והאורגנו. בעל ריח אתרי חריף. משמש לטיפול בהורדת חום, להקלה על צינון, ולטיפול בתופעות של אלרגיה ואסטמה, גזים  וקשיים במערכת העיכול. קורנית עשויה לסייע גם להרגעת כאבים ולטיפול חיצוני בפצעים ובדלקות עור.

 

רוזמרין - צמח שסייע לאדם לפני מאות ואלפי שנים. מסמל במסורות עממיות את הזיכרון והנאמנות. פעם האמינו שהוא מסייע בגירוש שדים. מכיל חומרים פעילים ובהם חומצת קרנוסול וחומצה קרנוסית, שיש להם תכונות אנטי-אוקסידנטיות. מקובל שהצמח יעיל לטיפול בכאבי ראש, במיגרנה מציקה וכי הוא מסייע גם לתחושה של תשישות כללית ובבעיות עיכול שמקורן במצוקה נפשית.

 

 

  

shlomit.nursery@gmail.com | משתלת שלומית | רחוב החקלאים 15 כפר ביאליק | ת.ד 3060 כפר ביאליק 27905 | טל: 04-8710090, 04-8719728 | פקס: 04-8718558
שעות פתיחה: א-ה: 8:00-20:00 | שישי: 8:00-16:00 | שבת וחג: סגור
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט מעוצב על-ידי סטודיו נילי