חיפוש: צמחים מאמרים
מבזקי חדשות
כללי בטיחות לגינה
הטיפול בגינה אמנם משמח את הלב וחגיגה לעיניים והוא גם די פשוט אך עם זאת יש להיוודע לסכנות שבמלאכת הגינון כדי להמנע מהם.

חומרי הדברה, דשנים, כלי ריסוס ואיבוק- קשה להמנע מהשימוש ברעלים נוזליים או באבקות למלחמה במחלות ומזיקים של צמחים, לכן יש לנקוט כמה אמצעי בטיחות בשעה שמשתמשים ברעלים. השתמשו תמיד בכפפות להכנת החומרים ולריסוס ואל תאבקו או תרססו ברוח, הרחיקו את הפנים ככל הניתן מאביזרי ריסוס כדי למנוע צריבה בעיניים ונשימה של אדים רעילים, בגמר השימוש לא לשכוח לשטוף היטב ידיים עם סבון. 
אחסנו את ציוד הדברה והריסוס במקום רחוק מהישג ידם של ילדים, כשלידם מונחות בשקית הוראות היצרן המקוריות של המוצרים. כמו כן, ודאו שעל כל מיכלי הרעלים, כמו למשל בקבוקים, שקיות, ומרססים יהיו תוויות שיציינו בבירור את תכולתם. מומלץ לשטוף את מיכלי המדידה וההשמה לאחר הסיום.

הדבורים אמנם עושות עבודה מסורה כדי להאביק את גינתנו, אבל אם לא מתייחסים אליהן בכבוד, הן יכולות להיות מסוכנות לא רק לאלרגיים שבינינו. עם תחילת פריחת עצי הפרי וכאשר צמחי הגן מתחילים למשוך אליהם חרקים וציפורים באות גם הדבורים בקולות זמזום לאיסוף אבקה. לא מומלץ להבריח דבור ובטח שלא לעשות לידו תנועות פתאומיות העשויות להבהיל אותו. דבורה תתקוף אם היא תפחד, ובמידה וקרה הדבר יש להתרחק מהאיזור ורק אז להוציא את העוקץ. הדבורים מאורגנות יותר בצוותות הדבורה שעקצה תמות במהרה, אולם חברותיה יתקפו במהרה.

נחשים, עקרבים ונדלים מסוכנים ביותר בעונות האביב והקיץ החמים. הם מסתתרים בין מסלעות, מתחת למיכלים, בערימות עלים, בעציצים, פחים ריקים ומקומות חשוכים. תמיד יש להזהר בעת הרמת מיכל גדול או אבן. לעולם אין לתחוב יד לערימת גזם או מחטי-אורן, בעונת הקיץ מומלץ להשתמש בכלים עם ידית ארוכה יותר במקום השימוש במעדרון קטן. אל תצאו בחושך לקטוף תבלינים וירקות מהגינה, גם אם מוכרת לכם מאוד הדרך, צאו עם פנס והיעזרו בכפפת עבודה שתליתם מראש על ברז ההשקיה.

שימוש לא נבון בכלי עבודה יכול לגרום לפציעות חמורות מאוד, לכן מומלץ לקרוא את הוראות ההפעלה של החרמש ,מכסחת הדשא, ושאר כלי העבודה לפני השימוש בגינה. כמו כן מומלץ לבדוק חיבורים רופפים, דלק ושמנים, שכן כלי העבודה היו תקופה לא קצרה בתוך המחסן. בדקו את כבלי החשמל שהם לא חשופים או אכולים. התלבשו במכנסיים ארוכים, נעלי עבודה ומשקפי מגן.

חכם בשמש- ראש גדול! עבדו עם כובע וחולצה לצד בקבוק מים, והשתדלו לעבוד בשעות נוחות מבחינת מזג אוויר.

העבודה בגינה יכולה להיות מהנה ומאתגרת, כללי הבטיחות שנכתבו הינם בגדר המלצה ואין לייחס אליהם הוראה מחייבת.

גלריית תמונות


 

shlomit.nursery@gmail.com | משתלת שלומית | רחוב החקלאים 15 כפר ביאליק | ת.ד 3060 כפר ביאליק 27905 | טל: 04-8710090, 04-8719728 | פקס: 04-8718558
שעות פתיחה: א-ה: 8:00-20:00 | שישי: 8:00-16:00 | שבת וחג: סגור
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט מעוצב על-ידי סטודיו נילי